Druhy masáží

Relaxační masáž

Masáž vhodná pro regeneraci nejen tělesné schránky, ale i duše člověka. Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu, odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva a napomáhá lepšímu prokrvení. Působí příjemně a relaxačně. Je vhodná při rekonvalescenci a poúrazových stavech, po fyzickém vyčerpání a svalové únavě. Nebo i jen tak pro příjemný odpočinek.

Relaxační masáž může být doplněná o zábal z rašeliny pro závěrečný relaxační účinek.


Těhotenská masáž

Jsem sama matkou několika dětí, tak vím, jaké je to těžké období, kdy se my budoucí maminky valíme s břichem, nákupem, psem a případně dalším dítkem, přitom obstaráváme domácnost, vaření, školu, školku, některé maminky ještě na home office pracují. Záda, krk, ruce, nohy... vše dostává zabrat. A určitě si celé tělo zaslouží náležitou péči a relaxaci. Spokojená maminka rovná se spokojené miminko, to všechny víme. Ale kolikrát to dá zabrat :-).

Těhotenská masáž zahrnuje masáž zad, pak samostatně beder, šíje, horních a dolních končetin, dekoltu, hlavy a obličeje. Masáž je možné provádět částečně v sedě, pak v leže na boku a zádech (pololeže) - pokud je to možné.

Pokud si nejste jistá, zda je masáž pro Vás vhodná, určitě se poraďte se svým lékařem nebo lékařkou - například při rizikovém těhotenství.

Tlaková relaxační masáž chodidel

Tlaková masáž je více než 5 tis let používaná metoda k obnově přirozeného toku životní energie v těle.

Jedná se o tlakovou masáž oblastí na chodidlech (ale i kdekoliv jinde na těle), kterým říkáme reflexní plošky. Nejde tedy o body jako v akupunktuře nebo akupresuře, ale opravdu o celé plošky, které jsou svou velikostí úměrné velikosti ošetřovaného orgánu nebo části těla.

Tlaková masáž využívá jednak přímého nervového spojení, takže když podráždíme reflexní plošku zmáčknutím, tak konkrétní část těla zareaguje.

Ale také využíváme toho, že celkový stav se odráží na jakémkoliv zakončení těla (ruce, nohy, hlava, oči uši,...) a na chodidlech je nejpatrnější to, jak je rozložená váha těla, kde je těžiště těla a jak jsou zatěžovány jednotlivé části pohybového aparátu.

Lávové kameny

Masáž lávovými kameny patří mezi relaxační typy masáží. Horké lávové kameny navozují uklidňující, relaxační až meditativní stav mnohem rychleji než klasický způsob masírování.

Teplo má uklidňující účinky na nervová zakončení, zvyšuje průtok krve do tkání a svalů, čímž snižuje nepříjemné pocity napětí i bolesti. Také aromatické oleje působí velmi příznivě na Vaše smysly.

Během masáže lávovými kameny jste uvedeni do hlubokého stavu  příjemné relaxace.

Masáž zahrnuje masáž zad, šíje, horních a dolních končetin, dekol, obličej.

Bahenní a jílové zábaly

Marocký jíl

Skvělé a zároveň šetrné čistící účinky marockého jílu znají již mnoho staletí marocké ženy, které rhassoul už od šestého století používají jako přírodní pleťový kondicionér, mýdlo a šampón. Obsahuje kromě vápníku, fosforu, sodíku a jiných minerálních látek. Má významnou schopnost absorpce toxinů.

Bahno z mrtvého moře

Toto bahno je zcela specifické a ojedinělé na celém světě. Základem je podkladový materiál dna Mrtvého moře obsahující velké množství miniaturních krystalů, které tvoří ve vodném prostředí přesycený roztok, vylučující minerály zpět do své krystalické podoby.


Masáž obličeje, dekoltu a hlavy

Masáž je příjemná, relaxační. Pomáhá k psychické pohodě, uvolnění stresu, k prokrvení pokožky a proti vráskám a bolesti hlavy. Masáž je složná z odlíčení, masáže a závěrečného nanesení výživného obličejového oleje.

Reiki

Reiki je životadárná energie, která je jemná a nenásilná. Pomáhá ke zmírňění bolesti a k hluboké relaxaci, zvyšuje energii a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka. Působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Tuto energii může přijímat naprosto každý, bez rozdílu věku.

Aroma wellness masáž

Masáž, která propojuje relaxační masáž a léčivé účinky esenciálních olejů. Rostlinné silice jsou látky rozpustné v rostlinných olejích, se kterými se těsně před masáží míchají v různých poměrech. Výběr esenciálních olejů je individulální. Některé jsou vhodné pro stimulaci organismu a mysli, jiné naopak pro zklidnění. Esence působí také blahodárně také díky vdechování vůně oleje při masáži.

Aroma masáž je vhodná zejména k uvolnění svalů, odstranění duševního napětí a stresu, k psychickému povzbuzení, či uklidnění. Dále je účinný pomocník pro posílení imunity, stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému.

Breussova masáž se zábalem

Efektivní technika v boji proti bolesti zad ale také masáž, která působí opravdu velmi pozitivně na lidskou psychiku. Jedná se o jemnou klidnou masáž, která lze provádět i při akutních bolestech zad. Používá se při ní třezalkový olej, který nejenom vyživuje meziobratlové ploténky, ale díky silnému prokrvení působí velmi efektivně na tyto bolesti. Při masáži dochází i uvolnlnění mysli a těla. Masáž je zakončena zábalem z třezalkového oleje (prohřátého lávovým kameny), který je pro své pozitivní účinky na lidskou techniku nazýván též olejem čarodějnic nebo rašelinovým zábalem pro hlubokou relaxaci po masáži.

Pomerančový aroma relax

Přeneste se na chvíli na pláž k moři. Pomerančová aroma masáž zakončená zábalem z pomerančového balzámu pro hladkou a pružnou pokožku a hluboký relax. Vhodné pro normální a suchou pokožku. Pomerančové aroma má silný relaxační účinek, působí na tělo harmonicky.

Při působení balzámu si vychutnáte příjemnou masáž obličeje (popřípadě masáž plosek nohou, pokud byste masáž obličeje nechtěli).

Vakuová masáž proti celulitě

Celulita popisovaná jako pomerančová kůže, je považována především za
kosmetický nedostatek, který však trápí více jak 90% žen v různých stupních projevu. S největší pravděpodobností se na vzniku celulity podílejí dva faktory: nedostatečná
činnost krevního oběhu a lymfatického systému a tzv. volné radikály. Na vzniku
celulity se mohou podílet jak samostatně tak společně. Celulita je však ovlivňována celou řadou dalších faktorů jako nadváha, kouření, věk, stres, hormony....

Změna životního stylu doplněná o lepší pitný režim a pohyb, i kdyby jen delší procházky je dobrým začátkem.

Masáž navíc napomáhá rozhýbat více lymfatický systém i krevní oběh. Na začátku je vhodné masáž častěji opakovat, 4-10x dle stupně celulitidy. Pro udržení stačí pak 1x za měsíc.

Po masáži aplikujeme sklidňující zábal z rašeliny nebo krém s následnou relaxací a masáží plosek.

Rašelinový zábal

Rašelina je 100% přírodní produkt obsahující množství minerálů, stopových prvků a pokožce příznivých huminových látek. Její nízké pH pomáhá aktivovat tzv. pufry udržující acidobazickou rovnováhu v organizmu. Prospívá tak zdravému metabolismu vašeho těla a udržuje je stále mladé.

Tepelná aplikace jednorázového rašelinového zábalu se doporučuje jako podpůrný prostředek při léčbě:

- subakutní a chronické stavy revmatického a traumatického původu

- artrózy

- svalové kontraktury

- celulitida

- vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení

- bolesti kloubů a páteře

Aplikovat je vhodné i před masáží, k celkovému prohřátí masírované části těla.

Peeling

Peeling je odstraňování mrtvých buněk kůže za účelem odstranění odumřelých částí pokožky. Po peelingu zůstává pokožka hladká a jemná.

Sůl z mrtvého moře

obsahuje mnoho minerálů. Pochází z Izraele. Je vhodná také na problematickou pokožku.

Jantarový prášek

Jantar obsahuje v hojném množství živiny a minerály,  jako je křemík, hořčík, železo, vápník a draslík. Pomáhá při regeneraci pokožky, dodává energii, zlepšuje imunitní kapacitu, zlepšuje krevní oběh a okysličuje. Podle legendy ho používala i Kleopatra.

Čajový aroma relax

Aroma masáž olejem ze zeleného čaje zakončená zábalem z balzámu ze zeleného čaje, pro hladkou a pružnou pokožku a hluboký relax. Vhodné pro všechny typy pokožky, i pro mastnou.

Olej s extraktem ze zeleného čaje působí zklidňujícím a relaxačním účinkem na celé tělo, tiší svalovou únavu. Pečuje o pokožku u osob s častým výskytem kožních problémů. Má rovněž příznivý účinek při revmatických a kloubních potížích a zlepšuje pohyblivost bolestivých míst.

Při působení balzámu si vychutnáte příjemnou masáž obličeje (popřípadě masáž plosek nohou, pokud byste masáž obličeje nechtěli).

© 2021 Martina Šebová
Malé Valy 220, Nymburk
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!