Barefoot obuv

Barefoot obuv

Anglické slovo "barefoot" znamená v překladu "bosý" nebo "naboso". Z tohoto výrazu vznikl český název "bosé boty, bosochodky" neboli "barefoot obuv".

Je to obuv napodobující chůzi naboso, která je pro člověka nejpřirozenější. Zároveň však chrání chodidlo před mechanickým poškozením (zraněním ostrými předměty) a proti vlivům počasí a nečistotám na ulicích. V barefoot botách můžete díky tenké a ohebné podrážce, která se přizpůsobuje chodidlu, maximálně vnímat informace o povrchu, na kterém se pohybujete. Je to výborná relaxace vnímat rozmanitost povrchu. Poskytují volnost prstům a umožňují zapojit veškeré svaly, šlachy i kosti chodidel stejně jako při chůzi naboso. Chodidla v barefoot botách neustále přirozeně pracují a mohou se optimálně vyvíjet. Můžete v nich chodit jak v lese, tak i ve městě. Ale tam ta chůze po betonu není tak komfortní, proto dávám do barefoot tenisek i změkčující vyndavací stélku - ta je vhodná i když je venku chladno.

Barefoot boty narozdíl od bežných bot se často šijí na míru, což znamená, že se maximálně přizpůsobí tvaru Vašeho chodidla. Ale lze je také koupit také ve specializovaných obchodech a e-shopech.

Ze zbytku parakordu, který se používá na výrobu barefoot sandálů, jdou vyrobit moc hezké náramky.

Sandále
Tenisky
Balerínky
© 2021 Martina Šebová
Malé Valy 220, Nymburk
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!